Здоров'я

Болезаспокійливі засоби можуть уповільнити зростання м’язів

Люди, які займаються спортом і хочуть збільшити обсяг своїх м’язів, повинні уникати використання болезаспокійливих засобів, таких як Ібупрофен, говорять вчені з Каролінського інституту в Стокгольмі. Нове дослідження показало, що регулярне використання дешевих знеболюючих препаратів може уповільнити зростання м’язів, досягнутий шляхом підйому ваги в тренажерному залі. Шведські фахівці виявили, що лікарські засоби, які є одними з найбільш широко використовуваних у світі, перешкоджають процесу загоєння м’язів, що заважає їм стати більше після тренування.

«Отримані дані демонструють, що люди, які займаються силовими тренуваннями з метою збільшити свою м’язову масу, повинні уникати регулярних високих доз протизапальних препаратів, – говорить доктор Томмі Лундберг. – Ці результати надзвичайно цікаві, так як використання протизапальних ліків сьогодні широко поширене, в тому числі і серед спортсменів».

В ході випробувань вчені розділили учасників віком від 18 до 35 років на дві групи. Одній групі давали високу дозу Ібупрофену кожен день протягом восьми тижнів, а інший – більш низьку дозу Аспірину.

Протягом цього періоду всі добровольці виконували силові вправи, призначені для стегон. Фахівці встановили, що після восьми тижнів збільшення об’єму м’язів було вдвічі більшим у групі людей, які отримували низькі дози Аспірину. Відзначається, що сила м’язів погіршувалася при високих дозах протизапальних препаратів, але не в такій значній мірі.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button