Здоров'я

Відвідування сауни захищає від ранньої смерті

Фінські учені з Університету Йювяскуля заявили про те, що часте відвідування сауни має профілактичний ефект щодо хвороб серця, судин, мозку та легенів, тим самим зменшуючи ймовірність передчасної смерті. Результати дослідження фахівців опублікував журнал Mayo Clinic Proceedings.


Автори нової роботи об’єднали дані власних досліджень за останні десять років з результатами аналогічних досліджень інших наукових груп. У кожному науковому проекті, за словами фахівців, брало участь близько двох тисяч чоловіків і жінок різних віків і соціальних груп.

В результаті було виявлено, що походи в традиційну фінську баню ефективно захищають від смертності у зв’язку з серцевими патологіями і слабоумством.

«Любителі саун приблизно на 44% рідше вмирали від раптової зупинки серця, ніж люди, які не відвідують лазню, а також на 65% рідше страждали від хвороби Альцгеймера та старечого слабоумства», – констатували дослідники.

Також виявилося, що у людей, які часто ходять в сауну, рідше зустрічаються гіпертонія і хвороби легенів (конкретно астма та пневмонія).

«Більшість доброчинних ефектів від відвідування сауни пов’язано з тим, що вона знижує рівень запалення в організмі, підвищує еластичність стінок артерій, активізує імунітет і прискорює виведення «шкідливих» версій холестерину з кровоносної системи», – заявив провідний спеціаліст проекту Ярі Лаукканен.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button