Технології

Борошняні черв’яки перетворюють пінопласт в грунт

Дослідники знайшли, куди подіти 33 мільйони тонн пінопласту, які щороку викидаються в США: віддати його на поталу борошняним хробакам. Команда вчених з Стенфордського університету виявила, що личинка жука може харчуватися одним лише пінопластом, який зазвичай не вважається біорозкладним. Ще краще те, що черв’як переробляє пінопласт у вуглекислий газ і відходи, які можна використовувати в якості грунту для зернових культур.

46aedb37ac6ebee08484aeb7d3367f18

«Іноді дійсно важливе відкриття відбувається там, де його ніхто не чекає, — сказав Професор Крейг Криддл. — Ми просто шоковані».

Звичайно, борошняні черв’яки не володіють якою-небудь магічною травною системою. Ранні дослідження показали, що мікроорганізми всередині індійських борошняних хробаків можуть перетравлювати поліетилен, застосовуваний для виробництва пакетів для сміття. Тепер вчені планують вивчити ці бактерії, щоб визначити, чи зможуть вони розкласти пластик, використовуваний в автомобільній промисловості. Кінцевою метою є усунення посередників (хробаків) і використання мікроорганізмів безпосередньо для біорозкладу пластмас.

У разі успіху це може призвести до зменшення пластмасових відходів у навколишньому середовищі і створення нових видів біопластика, які не будуть накопичуватися на суші або на морі.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button