Технології

Вчені показали робота-кальмара. Він плаває і фотографує морських мешканців (відео)

Інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго побудували робота, схожого на кальмара, який може самостійно плавати і рухатися, створюючи струмені води. Робот оснащений власним джерелом енергії. Він також може нести датчик, наприклад камеру, для підводних досліджень. Дослідники докладно розповідають про свою роботу в недавньому випуску журналу Bioinspiration and Biomimetics.

«По суті, ми відтворили всі ключові особливості, які кальмари використовують для високошвидкісного плавання», — пояснює Майкл Т. Толлі, один зі старших авторів статті і професор кафедри механічної та аерокосмічної техніки Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. «Це перший неприв’язаний робот, який може генерувати реактивні імпульси для швидкого пересування, як кальмар, і може досягати цих реактивних імпульсів, змінюючи форму свого тіла, що підвищує ефективність плавання».

Цей робот-кальмар виготовлений в основному з м’яких матеріалів, таких як акриловий полімер, з декількома жорсткими деталями з тривимірною печаткою та лазерною різкою. Використання м’яких роботів в підводних дослідженнях важливо для захисту риб і коралів, які можуть бути пошкоджені жорсткими роботами. Але м’які роботи, як правило, рухаються повільно і відчувають труднощі з маневруванням.

Дослідницька група, в яку входять робототехніки та експерти в галузі комп’ютерного моделювання, а також експериментальної гідродинаміки, звернулася до головоногих молюсків як до оптимальної моделі для вирішення деяких з цих проблем. Наприклад, кальмари можуть розвивати максимальну швидкість серед водних безхребетних завдяки механізму реактивного руху.

Інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго побудували робота, схожого на кальмара, який може плавати без прив’язки і рухатися, створюючи струмені води. Робот несе в собі власне джерело енергії. Він також може нести датчик, наприклад камеру, для підводних досліджень. Надано: Каліфорнійський університет в Сан-Дієго.

Їх робот набирає в своє тіло обсяг води, зберігаючи при цьому пружну енергію в шкірі і гнучких ребрах. Потім він вивільняє цю енергію, стискаючи своє тіло, і генерує струмінь води, щоб рухатися.

Дослідники провели кілька експериментів, щоб знайти оптимальний розмір і форму сопла, яке буде приводити в рух робота. Це, в свою чергу, допомогло їм підвищити ефективність робота і його здатність маневрувати і рухатися швидше. Швидкість робота становить приблизно від 18 до 32 сантиметрів в секунду (приблизно 0,8 км на годину), що набагато швидше, ніж у більшості інших прототипів з м’яких матеріалів.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»