Аналітика

Росіянам в Сопоті не раді

«Росіян не обслуговуємо». Такий напис зустрічає гостей, які входять в один із розташованих біля пляжу ресторанів Сопота. Оголошення з’явилося після того, як російські війська ввійшли на територію України.

foto_cikavosti_06.09.2014-010

Власник ресторану Ян Германович (Jan Hermanowicz) вже не перший місяць дає зрозуміти, що він думає про події на Україні. Восени він вивісив над входом синьо-жовтий прапор на підтримку, як він сам пояснює, подій на Майдані. Нещодавно до цього додався плакат, який висміює мирні наміри Володимира Путіна, і оголошення з написом «Росіян не обслуговуємо» польською та російською мовами.

Чому він адресує свій протест жителям Росії, а не політикам? «Я роблю це тому, що, на мою думку, російське суспільство теж несе відповідальність за те, що відбувається в Україні. Росіяни ведуть себе пасивно, вони мовчать і не тільки не протестують, але й підтримують дії Путіна», – говорить Ян Германович.

Бачачи оголошення, росіяни зазвичай виходять з ресторану. Однак бувають і ті, хто підходять до власника і розповідають, що політика Путіна їм не подобається. Траплялися й прикрі інциденти: хтось назвав Германовича расистом. Але він каже, що не має наміру поступатися.

До цього хоче схилити його Яцек Карновский (Jacek Karnowski): мер Сопота підкреслює, що він знає Германовича і цінує його за колишню діяльність, через яку у період воєнного стану той провів два роки у в’язниці. «Я в певному сенсі розумію і підтримую протест пана Германовича, оскільки я здогадуюся, що мова йде про протест проти агресивної політики Путіна. Але в Росії живе дуже багато людей. У Сопоті на літературному фестивалі було багато літераторів, які не підтримують російського президента і протестують проти нього. І це незважаючи на те, що за такий протест можна опинитися за ґратами або в психіатричній лікарні. Я буду вмовляти пана Германовича зняти це оголошення», – каже мер Карновский.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button