Екологія

Британські кліматологи напророкували долю Австралії, яка потерпає від пожеж, всьому світу

На думку британських кліматологів, зв’язок австралійських пожеж і глобального потепління безперечний. Якщо не вжити термінових заходів, то підвищення температури може стати причиною виникнення пожеж по всій земній кулі.

Професор Річард Беттс з Ексетерського університету вважає, що пожежі в Австралії є свого роду попередженням для всього людства. За результатами його аналізу певної кількості робіт, присвячених питанню клімату, частота виникнення пожеж пов’язана з підвищенням середньої температури. З середини ХІХ століття середня температура зросла на 1 градус. Парникові гази вплинули на зміну клімату вже на початку ХХ століття: вже тоді збільшився ризик посухи в глобальному масштабі.

На сьогодні можна спостерігати досить багато явищ, пов’язаних зі зміною клімату. До них відносяться, наприклад, танення льодовиків і зміна періоду цвітіння рослин. До кінця століття, за прогнозами вчених, температура зросте ще на 2 градуси, і це за умови зменшення викидів в атмосферу вуглекислого газу. Проаналізувавши 57 наукових досліджень, вчені виявили зв’язок між кліматичними змінами і частотою та інтенсивністю виникнення пожеж. Їм передують такі умови, як висока температура поряд з низькою вологістю, недостатня кількість опадів і сильні вітри.

Пожежі могли початися і без впливу людини на клімат, але антропогенний фактор став основною причиною їх виникнення, впевнений Беттс.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button