Екологія

Морська вітроенергетика забезпечить 900 тис робочих місць

До 2030 року морська вітроенергетика забезпечить 900 000 робочих місць з повною зайнятістю у всьому світі.

Про це йдеться у звіті консалтингової компанії Rystad Energy, передає nsenergybusiness.com.

«Будівництво офшорних ВЕС прискориться у міру досягнення країнами цілей декарбонізації, – зазначається у звіті. – До 2030 року встановлена потужність морських ВЕС у світі збільшиться на 250 ГВт і зажадає великої кількості кваліфікованих співробітників».

Навіть до середини цього десятиліття попит на робочі місця в офшорній вітроенергетиці, як очікується, приблизно подвоїться з нинішніх рівнів до 589 000 робочих місць.

Кваліфіковані співробітники знадобляться у розробці, виробництві, будівництві, монтажі, експлуатації та технічному обслуговуванні морських вітроелектростанцій.

Близько 80% нових можливостей протягом наступних десяти років з’являться у сегменті “будівництво та розвиток” – як правило, це пов’язано з капітальними витратами, виробництвом і установкою компонентів турбін та інфраструктури.

Виробництво турбін, зокрема, затребує найбільше нових робочих місць, на частку яких припадатиме 54% загального зростання робочих місць, а це означає, що такі виробники, як Siemens Gamesa, Vestas, Goldwind і GE Renewable Energy, як очікується, будуть наймати додаткову робочу силу і створювати більше заводів для більших турбін у найближчі роки.

До 2030 року на виробництво і монтаж фундаментів припадатиме близько 13% робочих місць на морських вітроелектростанціях, що “потенційно призведе до великих можливостей працевлаштування”.

Зростання робочих місць у вітроенергетичному секторі дасть можливість відновити частину талантів, втрачених під час спаду нафтогазової галузі.

“Морські нафтогазові та вітрові операції на шельфі мають схожі стандарти безпеки, при цьому працівники повинні мати, принаймні, базову морську аварійну підготовку і досвід вертолітної евакуації перед розгортанням у морських проєктах”, – зазначають у Rystad Energy.

«Нафтовики і газовики виграють від цього очікуваного зростання зайнятості в офшорній вітроенергетиці в усьому світі, оскільки вони діляться деякими навичками і необхідними офшорними знаннями, – пояснює менеджер по продуктам Rystad для офшорної вітроенергетики Олександр Флет. – Морські вітрові галузі, такі як виробництво фундаментів, морське будівництво, розробка проєктів та O&M(Спостереження та вимірювання), мають велике значення для нафтогазових операцій».

Європа, яка домінує у світі за встановленими морськими вітроенергетичними потужностями, може очікувати, що попит на робочі місця до 2030 року зросте більш ніж втричі – з 110 000 робочих місць у 2020 році до приблизно 350 000. Очікуване зростання буде особливо помітне протягом наступних п’яти років, зазначають у Rystad Energy, оскільки щорічно збільшуються морські вітроенергетичні потужності.

У Китаї попит на робочі місця, швидше за все, “стагнує” до 2030 року, попри нинішнє зростання активності морських вітрів, хоча у інших країнах Азії, включаючи Південну Корею, В’єтнам, Японію і Тайвань – відбудеться значне зростання робочих місць, особливо у другій половині десятиліття.

Плани президента США Джо Байдена щодо швидкої декарбонізації енергетичного сектора країни означають, що США стануть основним майбутнім драйвером розгортання офшорної вітроенергетики, а до 2030 року буде встановлено близько 15 ГВт нових морських ВЕС.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button