Екологія

Будинок-соняшник

В іспанській Марбельї розроблений концепт «розумного» будинку Sunhouse360?, який обертається услід за сонцем протягом дня, оптимізуючи при цьому отримання сонячного світла для свого освітлення і обігріву.

Круглий будинок, підведений над землею, може обертатися на 360? градусів навколо своєї осі в будь-якому напрямку, накопичуючи енергію з допомогою сонячної батареї. Вікна в незвичайному будинку — від підлоги до стелі, що робить його дуже світлим і дозволяє мешканцям економити на освітленні. Як підрахували автори стартапу Sunhouse360?, такий дизайн дозволить заощадити до 70% енергії для освітлення, витрата електроенергії на підігрів води — на 80%, а також зменшить виділення будівлею вуглекислого газу на 68%.

Оборот будинки навколо своєї осі займає 15 хвилин і відбувається так плавно, що люди, якізнаходяться всередині, його не відчувають, помічаючи тільки зміну пейзажу за вікном.

Варто зазначити, що перший обертовий будинок на сонячних батареях був створений ще в 1994 році німецьким архітектором Рольфом Дишем, і з тих пір подібні рішення зустрічаються на ринку. Однак новаторство Sunhouse360? полягає в тому, що вперше створено дизайн будинку з вбудованою технологією, яка автоматично підбирає найкраще положення для збору енергії.

“Особливістю нашого проекту є програмна підтримка «екологічного» обертання, що дозволяє будинку перевіряти температуру і вирішувати, куди себе орієнтувати,” — пояснює співзасновник стартапу Хосе Карлос Мойя.

Поки футуристичний об’єкт коштує недешево — 3000 євро за «квадрат» або приблизно 760 тисяч євро за весь будинок, але автори працюють над більш компактними і бюджетними варіантами.

Перший такий будинок, замовлений одним із частих клієнтів, планується презентувати в Марбельї на початку наступного року, а протягом року буде вестися робота ще над 5-10 будівлями.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button