Екологія

Зміни клімату приведуть до Антарктиди нові види тварин і рослин

На північ Антарктиди переселяться десятки видів тварин, рослин і птахів — від мідій, крабів і рачків до деяких низькорослих трав, кліщів і ногохвісток. Причиною цього стануть глобальні зміни клімату, мовиться в дослідженні Британської антарктичної служби (БАС), опублікованому в журналі Global Change Biology.

Якщо підвищення глобальної температури не вдасться стримати в межах 1,5 °C у порівнянні з доіндустріальними значеннями, на всій території Землі відбудуться серйозні зміни. Потепління розтопить льодовики, що призведе до підвищення рівня моря і заселення районів, які досі вважалися непридатними для життя.

Це станеться і з північними регіонами Антарктиди — за прогнозами дослідників в найближчі роки і десятиліття на цю територію, що вже зараз майже вільна від льоду, переселяться кілька десятків інвазивних видів.

Велика частина з них, йдеться в дослідженні, відноситься до морської безхребетної фауни, однак серед них є сухопутні тварини і рослини, чия поява може радикально змінити вигляд південного континенту Землі.

«Клімат Антарктичного півострова буде, швидше за все, все таким же суворим для того, щоб його могли колонізувати гризуни. З іншого боку, щури та миші зможуть вижити, якщо вони будуть жити в околицях дослідних станцій. Полярникам доведеться стежити за появою відходів життєдіяльності гризунів», – стверджує Хелен Рой, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button