Екологія

Експерт назвав головні джерела потрапляння небезпечного мікропластика в організм

Малайзійський експерт Нор Ашикін Мохтар вирішив розповісти про найбільш поширені джерела небезпечного мікропластика. Цей матеріал, як вважають фахівці, небезпечний для здоров’я при попаданні в організм у великих кількостях.

Частинки мікропластика є настільки маленькими, що можуть легко проникати в шкіру, легені та шлунково-кишковий тракт людини, потенційно викликаючи дуже неприємні наслідки, у тому числі розвиток онкологічних захворювань. Так, одним з найпоширеніших на сьогодні джерел мікропластика, який згодом потрапляє в організм людини, експерт називає синтетичний одяг, а от бавовняні речі при цьому є нешкідливими. Досить часто мікропластик зустрічається і в звичних для людей засобах вжитку, начебто скрабу для шкіри, зубної пасти і миючих засобів. Цю потенційно небезпечну речовину виробники свідомо додають до складу своєї продукції, щоб зробити її більш ефективною.

Також у списку потенційних джерел небезпечного мікропластика експерт називає харчові контейнери, які потрапляють у водойми і стають шкідливими для риби, молюсків та інших морських мешканців. Навіть більше, зовсім недавно вчені виявили, що величезна кількість таких частинок міститься в повітрі, тому в майбутньому вони планують провести ретельні дослідження даної проблематики. А ось про те, чи є мікропластик в бутильованих напоях, вчені поки сказати не можуть.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button