Технології

Прогнози МЕА і реальний розвиток сонячної енергетики

Ця діаграма вже давно гуляє по світу. Голландський учений показав, як далеко реальний розвиток сонячної енергетики від прогнозів Міжнародного енергетичного агентства.

Ця тема не нова, але з кожним роком стає все більш захоплюючою. Та й діаграма вже давно не нова, але ми про неї не говорили раніше, тому вона залишається актуальною для нас. Голландський вчений із Технологічного університету в Ейндховені, Ауке Хукстра, спробував порівняти огляд сценаріїв розвитку світової енергетики (World Energy Outlook, WEO), що видається Міжнародним енергетичним агентством (МЕА), з реальними досягненнями в області сонячної енергетики в усьому світі.

Ауке Хукстра знову і знову вказує на помилкові припущення МЕА, за якими, мабуть, ховаються політичні розрахунки, спрямовані на те, щоб штучно показати, що сонячна енергетика розвивається слабо. Діаграма наочно показує, наскільки МЕА відстає від реального розвитку сонячної енергетики. Навіть останнє значне зростання річної знову встановленої потужності сонячних електростанцій набагато нижче того, що відбувається в дійсності. Тому досі в прогнозі МЕА вказується, що до 2040 року глобальний приріст сонячних електростанцій досягне 80 ГВт на рік, а не 100 ГВт, хоча насправді рубіж у 100 ГВт на рік буде подолано, найімовірніше, вже в цьому році. І, звичайно ж, на цьому розвиток сонячної енергетики не зупиниться.

Висновок до діаграмі: приріст потужностей сонячних електростанцій в останні роки зростає експоненціально. МЕА ж вперто продовжує описувати існуюче положення справ виходячи з власного прогнозу, а в прогнозах на майбутнє закриває очі на реальний розвиток, яке воно могло б побачити, якби тільки захотіло. Добре те, що сонячна енергетика не вміє читати, і її абсолютно не цікавлять прогнози таких експертів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments