Різне

Будівництво будинку-котеджу з блоків: з чого краще будувати?

Побудувати будинок з блоків – хороша ідея, проте будівництво будинку з блоків передбачає усвідомлений вибір матеріалу для стін: піноблоки, газоблоки, газосиликатні блоки, газобетон, блоки з пористого бетону, поризований камінь, пінополістиролбетон, або проста цегла – навіть у назвах важко розібратися, а визначитися, з чого будувати будинок ще важче.

07-04-15-foto-600x356-1

Ми спробуємо зробити лише короткий огляд:

  • Піноблоки – виготовляються з цементу, піску, піноутворювача, води і всіляких добавок типу прискорювачів твердіння. Спінений розчин заливається в форми, і після набору необхідної міцності – блоки готові. При всій простоті виготовлення недоліком тут є те, що будь-який Вася Пупкін може почати таке виробництво у себе в гаражі або на дачі, і що він туди намішає не знає іноді навіть він сам. Навіть при застосуванні пропарювальних камер виготовлені на заводі піноблоки можуть бути схильні до усадки. Відповідно, як результат – порушення геометрії і тріщини в стіні будинку.
  • Газосиликатні блоки виготовляються з вапна, силікатів, піску і газоутворювача, але суттєва різниця в тому, що набір міцності відбувається в автоклавах високого тиску, а різка на лазерних верстатах високої точності і встановити таке обладнання в гаражі вже проблематично – відповідно і контроль якості на такому виробництві буде вищий. Ще одна їх перевага в тому, що при однаковій щільності у піноблоків міцність на стиск все-таки нижча, ніж у газосилікатних блоків.
  • Теплостін – це тришаровий матеріал, з готовим декоративним фасадним шаром, утеплювачем і несучим шаром з поризованного керамзитобетону. Всі ці перераховані вище матеріали можна назвати блоками з пористого бетону (газобетону).
  • Поризований камінь або тепла кераміка або керамоблок або поризований керамічний блок – все це назви одного і того ж матеріалу одержуваного шляхом випалу глини перемішаної з пороутворюючим матеріалом, наприклад, пінополістиролом, який при згорянні утворює пори.
  • Пінополістиролбетон блоки виготовляються з крихти, цементу і смоли, хоча пінополістирол є сертифікованим матеріалом і дозволеним для будівництва, але назвати його екологічно чистим можна тільки з великим скрипом.

Однозначно сказати що якийсь вид блоків краще за інших було б нерозумно, просто тому, що якби так було, то поганий матеріал давно вже перестали б випускати і на ринку залишився б тільки хороший. Однак, коли вам відома різниця у властивостях різних матеріалів, тоді вже легше вибрати з чого ви будете будувати ваш будинок. Саме за таким принципом відбувається http://skistra.ru/ біля Москви.

Висловлю також свою думку щодо звичайного саману – на сьогоднішній день його вартість нижча, ніж вартість всіляких блоків, а фізичні властивості краще. Правда, терміни робіт з укладання більший, та й розцінки на ці роботи вищі.

Хоча, треба віддати належне і блокам з пористого бетону: простота кладки, невелика витрата клею через хорошу геометрії і, як наслідок, відсутність містків холоду, які утворюються в цегляній кладці. Волога, що накопичується всередині будинку, разом з теплим повітрям має можливість крізь стіни виходити назовні «будинок дихає». Маючи такі переваги, піноблок і газосилікат щільно зайняли більшу нішу в заміському, малоповерховому будівництві. Правда, всі розрахунки виробників на рахунок того, що цей матеріал має дуже низьку теплопровідність і не потребує додаткового утеплення, зроблені в лабораторних умовах і при нульовій вологості, якої в природі не буває.

Тому для конструктивних рішень стін краще використовувати конструктивний матеріал, а для утеплення – утеплювач. Даний принцип ми зазвичай використовуємо і в нашому житті – взимку носимо взуття на хутрі, а влітку сандалі, і мало хто ходить в універсальному взутті цілий рік. Однак, при будівництві заміського будинку деякі намагаються вибрати універсальний будматеріал, щоб і міцний був і тепло тримав.

Але зазвичай міцність досягається шляхом збільшення теплопровідності. Та й навіщо це потрібно робити? Адже побудувати будинок з піноблоків, або з газосилікатних блоків або з поризованої кераміки і додатково утеплити його – це значить двома пострілами вбити двох зайців. Просто і надійно. А якщо говорити про економічну складову, то треба ще враховувати подальші витрати на опалення на протязі всього терміну експлуатації будинку – як би економія при будівництві не вилилася потім у серйозні витрати на опалення житла.

В якості надійного і перевіреного прикладу можна взяти такий варіант: стіна з блоків товщиною 300 мм, утеплювач мінераловатний 50 мм, вентиляційний зазор 50 мм і облицювальна цегляна кладка 120 мм. Або такий варіант стіни: газосилікатний блок товщиною 375 мм, наклеєний на грибки утеплювач за принципом «мокрого фасаду» і декоративна штукатурка.

Ще хотілося б розвінчати міф про чарівний матеріал арболіт. Не будемо тут обговорювати його негорючість і не схильність до гниття, а тільки лише теплопровідність. Виробники зняли рекламний ролик, в якому розповідається, що можна практично надихати в будинку з цього матеріалу і буде всю зиму тепло. Як відомо, основною умовою тепла в будинку є наявність джерела тепла, а втрата тепла відбувається в першу чергу через скла, двері, вікна і вентиляцію. Якщо всього цього не робити то в будинку дійсно буде тепло, але чи буде комфортно в ньому жити?

Успіхів вам у виборі типу блоків для будівництва вашого будинку!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button