Земля

CDC: пандемія може вийти з-під контролю до осені

Якщо цієї осені сезонний грип відновиться, а пандемія COVID-19 все ще продовжить поширюватися, сукупна вага захворювань може призвести до краху систем охорони здоров’я США, попередив глава Центру по контролю і профілактиці захворювань (CDC), доктор Роберт Редфілд. Цю заяву було зроблено в прямому ефірі з Говардом Баухнером, головним редактором медичного журналу JAMA.

Похмуре попередження прозвучало в той момент, коли COVID-19 виходить з-під контролю в багатьох районах країни. Зараз у США спостерігається понад 60 000 нових випадків зараження коронавірусом в день.

“Я хвилююся. Я думаю, що осінь і зима 2020 2021 років будуть, ймовірно, одним з найважчих часів, які ми пережили в сфері громадської охорони здоров’я США “,  – твердить доктор Роберт Редфілд, голова Центру з контролю і профілактиці захворювань.

Спалахи сезонного грипу можуть призвести до стресу ресурсів системи охорони здоров’я і в звичайний час. Але на додаток до руйнівної пандемії, якій не видно кінця, щорічний сплеск респіраторних інфекцій може знищити лікарні та клініки, стати останньою краплею. У такому разі COVID-19 може вийти з-під контролю.

За оцінками CDC, до 56 мільйонів людей були хворі в сезон грипу 2019-2020 років, з жовтня по квітень, який призвів до 740 000 госпіталізацій і до 62 000 смертей.

Якщо лікарні та клініки будуть перевантажені пацієнтами з грипом і COVID-19, медичні працівники не зможуть надати оптимальну допомогу. Це призведе до збільшення смертності серед цих пацієнтів, а також пацієнтів, що звертаються за медичною допомогою з приводу всіх інших типів захворювань і станів.

У своєму інтерв’ю Редфілд підкреслив, що надмірна смертність, вже спостерігається під час пандемії COVID-19, особливо в Нью-Йорку, вказує на перевантажені системи охорони здоров’я.

“Не допускати надмірного навантаження на систему охорони здоров’я, я думаю, це дійсно важливо. Ступінь, в якій ми зможемо це зробити, буде визначати, наскільки добре ми переживемо осінь і зиму”, – резюмує доктор Роберт Редфілд, голова Центру з контролю і профілактиці захворювань.

Редфілд закликав американців дотримуватися соціальної дистанцію і носити маски на публіці. Він також вказав на свіжі дані, які свідчать про те, що маски ефективні для запобігання поширення COVID-19.

З того часу як у січні почалася пандемія, у США зареєстровано понад 3,4 мільйона випадків COVID-19 і більше 136 000 випадків смерті.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button