Авто

Чому продажі машин залежать від погоди

Що ви будете пити сьогодні ввечері? Гарячий імбирний чай або крижаний м’ятний лимонад? Кожному власнику кав’ярні очевидно, що попит на ці напої серйозно відрізняється взимку і влітку. А ось квітень — незрозумілий місяць: в дощовий і вітряний день відвідувачі з радістю повернуться до імбирного чаю, а коли вигляне сонце, нарешті настане час лимонаду і перших вуличних столиків.

А яку машину ви збираєтеся водити в найближчі п’ять років? Кабріолет зі складним дахом або стійкий позашляховик з повним приводом? А якщо ви вирушили в автосалон в теплий сонячний день?

Професор Меган Бусс і її колеги проаналізували дані про продаж 40 мільйонів нових автомобілів у Сполучених Штатах. Вони, зрозуміло, відзначили, що сезонний пік продажів кабріолетів припадає на квітень, а пік продажів повнопривідних автомобілів — на грудень. Це саме по собі не дивно. Але у розпорядженні дослідників були відомості про дату і місце проведення кожної операції, і вони зіставили цю інформацію з даними метеостанцій про температуру, хмарність і опади в кожен конкретний день.

З’ясувалося, що погода не впливає на покупку кабріолетів ні взимку, ні влітку. Зате в міжсезоння вона відіграє важливу роль: якщо в якісь дні температура повітря на 10 градусів вище, ніж зазвичай у цю пору року, то частка кабріолетів від загального числа проданих машин зростає на 2,7%. Про повнопривідні автомобілі, як неважко здогадатися, люди згадують після хуртовини: якщо в якому-небудь місті випало 25 см снігу, то на наступні два-три тижні продажу автомобілів 4 x 4 збільшуються там на 6%.

Звичайно, не можна стверджувати, що люди абсолютно ірраціональні. Автори відзначають, що покупець, який вже має намір купити саме кабріолет або позашляховик, може просто дочекатися відповідної погоди для тест-драйву. Однак це навряд чи повністю пояснює отримані результати. Наприклад, кабріолети краще продаються в сонячні дні, хоча не дуже зрозуміло, як саме хмари на небі завадили б проводити запланований тест-драйв. Так що дослідники розглядають і психологічні механізми, наприклад помилку проєкції: відчуття, яке виникає у людини в теплу (або холодну) погоду, що тепер так буде завжди. У цій роботі автори не намагалися знайти покупців, щоб розпитати, навіщо вони купили кабріолет в сонячний день, але зате вони змогли проаналізувати, як часто люди продають свою нову машину протягом найближчого року-двох. З’ясувалося, що купівля кабріолета в незвичайно гарну погоду — або позашляховика в незвично погану — дійсно трохи підвищує шанси на те, що власник згодом розчарується і поверне машину назад. Будьте обережні, не піддавайтеся впливу моменту.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button