Земля

Подивіться на Землю в найвищій роздільній здатності: фото зробив супутник третього покоління

Новітній європейський метеосупутник Meteosat Third Generation Imager тільки що зробив перший знімок Землі, демонструючи умови над Європою, Африкою і Атлантикою у вражаючих деталях.

Запущений 13 грудня 2022 року за допомогою ракети-носія Ariane 5 супутник Meteosat третього покоління Imager-1 (MTG-I1) є першим супутником нового покоління, який, за словами вчених, зробить революцію в області прогнозування погоди в Європі. Дані допоможуть вченим краще зрозуміти Землю і погодні системи, які формують її клімат. У повній роздільній здатності зображення можна подивитися за посиланням.

Надано: ЕВМЕТСАТ / ЄКА

На знімку, отриманому супутниковим комбінованим пристроєм формування зображень, видно велику частину Північної і Західної Європи і Скандинавії, покриті хмарами, з відносно чистим небом над Італією і Західними Балканами. На зображенні видно такі деталі, як хмарні вихори над Канарськими островами, сніговий покрив в Альпах і відкладення у воді уздовж узбережжя Італії. Ці деталі не так добре помітні на зображеннях з приладів космічного корабля другого покоління.

Нове зображення також показує більш високий рівень деталізації хмарних структур у високих широтах.

«Може здатися дивним, що нас так хвилює хмарний день в більшій частині Європи. Але рівень деталізації хмар на цьому знімку надзвичайно важливий для синоптиків. Те, що зображення будуть робитися частіше, означає, що синоптики зможуть точніше і швидше виявляти і прогнозувати суворі погодні явища», — пояснює Філ Еванс, генеральний директор Eumetsat.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button