Екологія

Чехи розробили роботів для знищення частинок мікропластика

У Празі вчені створили самохідних мікророботів, які здатні плавати, приєднуватися до частинок пластику і руйнувати їх.

Нову технологію боротьби з глобальним забрудненням нашої планети запропонували дослідники з Вищої школи хімічної технології, передає 21mm.

Раніше в якості методу боротьби з пластиковим забрудненням пропонувалися каталізатори — хімічні речовини, які під впливом сонячного світла виробляють реактивні компоненти, що прискорюють розпад мікропластика. Однак запуск самого процесу взаємодії найдрібніших частинок пластика і цих компонентів – трудомістка процедура, що вимагає застосування додаткових технологій.

Празькі вчені та їхні колеги вирішили спростити процедуру, перетворивши каталізатори в мікророботів, що функціонують за допомогою сонячної енергії. Отримані роботи являють собою частинки ванадату вісмуту розміром 4-8 нанометрів, покриті магнітним оксидом заліза. Ці частинки можуть переміщатися у воді у напрямку до фрагментів пластику, а потім розподілятися по всій їх довжині. Після цього запускається хімічна реакція, в результаті якої мікропластик починає руйнуватися.

Технологія була випробувана на чотирьох типах пластикових частинок і показала свою ефективність: частинки втратили до 3% своєї маси, а їх поверхня стала поступово розпадатися. Дослідники відзначили високу перспективність методу. Надалі він може бути вдосконалений до комплексних систем, які зможуть виробляти захоплення і прискорювати процес розпаду мікропластика.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button