Екологія

Людство виявилося найбільшою катастрофою для Землі

Міжнародна група вчених прийшла до висновку, що людство вже вплинуло на глобальний цикл вуглецю сильніше, ніж астероїд, який привів до вимирання динозаврів. Про це повідомляє видання Live Science.

Фахівці проаналізували дані, зібрані в рамках програми «Обсерваторія глибинного вуглецю». Вони простежили за змінами в вуглецевому циклі за останні 500 мільйонів років. У минулому потоки вуглецю більшу частину часу залишалися стабільними, тобто той вуглекислий газ, що надходив в атмосферу з виверженнями вулканів, був збалансований з вуглецем, який йшов і накопичувався в надрах Землі. Це, в свою чергу, сприяє формуванню клімату, придатного для підтримки високого рівня біорізноманіття.

Час від часу цей баланс порушується катастрофічними подіями, які призводять до великих викидів парникових газів, глобального потепління і масовим вимиранням. Вчені ідентифікували чотири найбільші катастрофи такого роду, включаючи падіння астероїда 66 мільйонів років тому, а також кілька масових вивержень вулканів.

Вчені підкреслюють, що в даний час спалювання викопного палива сприяє серйозному порушенню вуглецевого циклу. Загальна кількість вуглекислого газу, що викидається людством в рік, переважує обсяги цього ж газу, що виділяється усіма вулканами Землі в рік, як мінімум у 80 разів. Навіть кількість вуглекислоти, що виявилася в атмосфері після падіння астероїда в кінці крейдяного періоду (близько 1400 мільярдів тонн), менше кількості, викинутого з 1750 року (2000 мільярдів тонн).

На думку дослідників, антропогенний вплив надасть на біосферу такий же ефект, як і найбільші катаклізми, викликавши масове вимирання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button