Екологія

Вчені: Бобри відновлять річкові потоки і популяцію форелі

Вчені з Юти США повідомили про проведений експеримент зі зруйнованим вододілом в Орегонському басейні річки Джон Дей. Інженери відтворили дамбу на основі того, як це роблять бобри. Будівництво бобрової греблі допоможе популяції форелі, яка знаходиться під загрозою вимирання.

За словами еколога Ніка Боувеса, США щороку витрачає мільярди на відновлення річок і водойм, але на греблі, створені бобрами ніхто не звертає належної уваги через брак доказів їх ефективного застосування.

Боувес опублікував статтю про експеримент, який проводився сім років на річці Колумбія. Як повідомляє дослідник, в XIX столітті в регіоні була величезна популяція цих тварин і сьомги, але за активної діяльності людини і винищення бобрів, популяція риби на даній території різко скоротилася. Крім того, погіршилися річкові потоки, а русла змістилися вниз, тим самим відключилися від заплав і позбулися величезної кількості необхідної рослинності. Вчений зазначив, що бобри стоять свої греблі в траншеях, але через відсутність недостатньої кількості деревини, їх будови терплять крах.

Щоб провести повноцінний експеримент, експерти побудували, аналогічні бобровим, греблі. Після чого встановили в русло річки стовпи і перекрили зазори між стовпами. Такі нехитрі споруду зводили через кожні 32 кілометри.

Боувенс сказав, що таким чином він хотів заохотити бобрів в будівництві на більш стійких і стабільних структурах. Це призвело до збільшення рослинності на місці проживання риб. Зазначимо, що тварини оцінили ініціативу вчених і почали добудовувати споруди.

Через деякий час фахівці зафіксували, що популяція риби суттєво зросла, а середовище проживання покращилося в кілька разів. Вчені підвели підсумки, що діяльність бобрів життєздатна і ефективна, особливо для водних мешканців. У країні дуже багато водойм, які потребують екологічного відновлення. Люди можуть взяти на себе економічну частину, а все інше зроблять бобри.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button