Авто

Через 3 роки вартість електромобілів сильно впаде

На цей час електромобілі мають високу вартість через батареї. Тяговий акумулятор становить приблизно чверть від загальної вартості такої машини

Дослідницька організація в галузі енергетики BloombergNEF повідомляє, що всього за два-три роки електромобілі стануть дешевше машин з двигуном внутрішнього згоряння. У своїй доповіді фахівці відзначають, що вартість зберігання 1 кВт · год електроенергії на тягових акумуляторах в цьому році опустилася до 137 доларів, коли ще в 2010 році ця вартість становила 1 100 доларів!

Image by ?? ? from Pixabay

Згідно зі звітом BloombergNEF, до 2023 року середній ринковий показник досягне всього 101 долара за 1 кВт · год. Онлайн-видання Car and Driver зазначає, що багато аналітиків вже давно говорили про те, що для того, щоб електромобілі могли скласти цінову конкуренцію, їх вартість повинна була б відповідати порогу в 100 доларів за 1 кВт · год.

Падіння ціни на електричний вид транспорту сильно змінить ситуацію на ринку. BloombergNEF зазначає, що, швидше за все, електромобілі будуть виглядати набагато привабливіше для споживачів, ніж їх бензинові конкуренти.

У своїй доповіді фахівці також говорять про те, що в Китаї вже існує електротранспорт з вартістю зберігання 1 кВт · год нижче 100 доларів. Однак мова йде лише про автобуси з тяговими акумуляторами на основі літію і фосфату заліза.

Цього року ціни на електромобілі вже значно впали через “збільшення кількості замовлень і впровадження нових технологій». Як повідомляють експерти, з виходом твердотільних батарей нового покоління, які будуть на 40% дешевше нинішніх літій-іонних, вартість електромобілів також впаде. До 2030 року автори доповіді очікують, що середня ціна впаде до 58 доларів за 1 кВт · год.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button