Екологія

У 2020 році Німеччина спожила з відновлюваних джерел 47% електроенергії

У 2020 році у Німеччині частка валового виробництва електроенергії з відновлюваних джерел досягла 44,6%.

Як свідчить річний звіт Федеральної асоціації енергетичного та водного господарства BDEW, цьогоріч ВДЕ постачали на 4,2% відсотки більше електроенергії, ніж торік, передає ecotown.com.ua.

Загалом у 2020 році вітрові, сонячні та електростанції на біомасі генерували майже 252 мільярди кіловат-годин електроенергії. На фотоелектричні станції цьогоріч припадало 9,4 процентних пункти.

Цей плюс є однією з двох центральних причин того, що викиди CO2 в енергетичній галузі в цій країні знизилися на 15 відсотків

Як результат, в енергетичній галузі Німеччини викиди CO2 знизилися у порівнянні з минулим роком на 15% – до 217 мільйонів тонн CO2. У порівнянні з 1990 роком викиди знизилися приблизно на 53%. Друга причина – більш низьке енергоспоживання: у цілому майже 544 терават-години були спожиті у 2020 році, що приблизно на 4,4 % менше, ніж у минулому році. BDEW пояснює це, серед іншого, пандемією корони.

Вітер на суші і на морі виробив загалом 133 мільярди кіловат-годин електроенергії. Частка берегових та морських ВЕС у валовому виробленні електроенергії склала 24 відсотки. Вітроенергетика згенерувала майже стільки ж електроенергії, скільки всі електростанції на бурому та кам’яному вугіллі. Виробництво електроенергії на згаданих станціях значно скоротилося у цьому році: на кам’яному вугіллі – більш ніж на чверть, на бурому – трохи менше, ніж на п’яту частину.

Ядерна енергетика також приходить до мінуса – особливо через закриття АЕС Philippsburg 2 у кінці 2019 року. З іншого боку, виробництво електроенергії від газових електростанцій збільшилося на 0,7 відсотка.

«Ми повинні використовувати весь потенціал для зниження парникових газів, – говорить Керстін Андреа, голова Головного управління BDEW. – Федеральний уряд представив перший план створення водневої економіки і тепер потрібно реалізувати його”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button