Технології

Створений матеріал для акумуляторів майбутнього

Вчені синтезували твердий електроліт для літієвих батарей, який дозволить зробити їх безпечнішими і збільшить максимальну ємність.

Для відновлюваних джерел енергії, таких як сонячні батареї або вітрогенератори, важливо мати надійні пристрої зберігання, які могли б акумулювати надлишки електроенергії, щоб віддавати їх в мережу, коли настає ніч або безвітряна погода.

На даний момент найкращими вважаються літій-іонні і літій-полімерні акумулятори. Вони найбільш ефективні і дешеві у виробництві. Проте у них є і недоліки. Наприклад, такі батареї пожежонебезпечні: нерідко вони спалахують при експлуатації із-за впливу факторів зовнішнього середовища або помилок виробника.

Вирішити цю проблему можна, замінивши рідкий електроліт в акумуляторах на твердий. Це дуже важко зробити, оскільки іони літію в твердих тілах менш рухливі, ніж в рідинах. Більш низька рухливість обмежує застосовність батареї, тому із-за цього вона має низьку ємність і швидкість заряду і розряду.

Вчені з Левенського католицького університету створили матеріал, що має формулу LiTi2(PS4)3. Він знаходиться в твердому агрегатному стані і має найвищий коефіцієнт рухливості літію з коли-небудь виміряних. Це значення пояснюється унікальною будовою кристалічної гратки матеріалу, який раніше не вдавалося відтворити в матеріалах на основі літію.

Однак, за словами вчених, попереду ще безліч досліджень, які дозволять удосконалити матеріал і вивести його на світовий ринок. Це відкриття однак є важливим кроком у розумінні матеріалів з надзвичайно високою рухливістю іонів літію, які в підсумку необхідні для всіх твердотільних батарей майбутнього.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button