Екологія

В Україні обмежать обіг надлегких і легких пластикових пакетів

В Україні мають намір обмежити обіг надлегких і легких пластикових пакетів через 9 місяців.

Як пояснив міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Роман Абрамовський, це станеться у разі прийняття Радою законопроєкту про обмеження використання пластикових пакетів в Україні у другому читанні найближчим часом, передає ecotown.com.ua.

«Заборона на пластикові пакети попередньо почне діяти через 9 місяців після прийняття законопроекту, – каже він. – За цей час відбуватиметься поступовий перехід на екологічніші альтернативи, приміром, – пакети і сумки багаторазового використання, паперові пакети, а також біорозкладані».

Документ передбачає обмеження обороту надлегких пластикових пакетів і легких – до 50 мікрон товщиною. Крім цього, мають намір також ввести адміністративно-господарські санкції для тих, хто поширює ці пакети, здебільшого для торгових мереж. «Хочуть заборонити і оксобіорозкладні пакети, які розкладаються на мікропластик, – пояснив чиновник. – Він ще більш недружній до навколишнього середовища, адже відразу потрапляє у рослини і, врешті-решт, – в організм тварин і людей».

За даними WWF International, за місяць в організм людини потрапляє орієнтовно кубик Lego – за вагою пластика, а за рік – кількість пластика може бути еквівалентним пожежній касці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button