Земля

Без серйозних змін у сільському господарстві людям через 40 років буде не вистачати їжі

Темпи зростання виробництва сільгосппродукції в усьому світі недостатні для того, щоб задовольнити потреби людства в їжі у 2050 році. З такою заявою виступив Діпак Рей з колегами з Інституту навколишнього середовища, що при Університеті Міннесоти (США).

Згідно з оцінками попередніх досліджень, виробництво сільгосппродуктів має збільшитися на 60-110%, щоб люди через 37 років були забезпечені їжею. У нинішньому дослідженні були оцінені світові тенденції щодо чотирьох основних культур – кукурудзи, рису, пшениці і сої. З’ясувалося, що їх врожаї зростають щорічно на 0,9 – 1,6%. Такими темпами до 2050 року врожаї збільшаться лише на 38-67%. У трьох державах, що є світовими лідерами з виробництва рису і пшениці, темпи зростання дуже повільні.

За словами авторів, першочерговим питанням є збільшення врожайності, для чого потрібні значні інвестиції. У той же час вони вважають екстенсивне землеробство набагато менш ефективним засобом вирішення проблеми. Одним із способів запобігання голоду також може стати значна зміна раціону на користь продуктів рослинного походження.

Зараз очевидно, що світ стоїть перед обличчям аграрної кризи, і ситуація посилюється у міру приросту населення, особливо в слаборозвинених регіонах. За даними ООН, незважаючи на достатню кількість їжі в світі, 854 мільйони людей голодують.

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button