Екологія

SolSource – сонячна пічка для приготування їжі

Одна з важливих відмінностей людини від інших тварин – ми практично не їмо сирої їжі. Термічна обробка продуктів – життєво важливе і практичний винахід, який став, мабуть, навіть частиною культури. Однак, як і всім благам цивілізації, йому властива одна важлива риса, для приготування їжі потрібна енергія.

Витрата енергії означає навантаження на навколишнє середовище. Чи можна її зменшити? Розробка інженерів екологічної організації One Earth Designs Foundation не витрачає електрику і не спалює вуглеводневу сировину. Побутова піч SolSource використовує для приготування їжі енергію Сонця. SolSource дозволяє готувати будь-які страви, причому як варити, так і смажити або тушкувати.

Команда дизайнерів з One Earth працювала над своїм продуктом разом з жителями Гімалаїв. Перш ніж винахід отримав свій нинішній вигляд, він пройшов через серію з 13 прототипів, кожен з яких був краще попереднього варіанту.

SolSource дуже нагадує супутникову антену, спрямовану до Сонця. Сегменти з дзеркальним покриттям фокусують сонячні промені на майданчик, де розташовується каструля або сковорода. Для зручності кухаря один із сегментів вирізаний, що відкриває безпечний доступ до сонячної плити.

Розробники стверджують, що за допомогою їхньої пічки можна приготувати гамбургер за 6 хвилин, що приблизно стільки ж, скільки витрачається на звичайному вугільному грилі. Однак при цьому немає ні диму, ні кіптяви, ні викидів вуглекислого газу.

Команда провела серію демонстраційних випробувань SolSource в різних містах і країнах. За допомогою сонячної грубки ентузіасти смажили яловичину на вулицях японського міста Кобе і робили попкорн на Національній алеї в американській столиці Вашингтоні.

Щодня піч використовується багатодітними сім’ями в Гімалаях. Вона витримує піщані бурі, сніг, вітер і 40-градусні морози, але продовжує працювати в будь-яких умовах, поки людина бачить власну тінь.

SolSource, мабуть, важко назвати похідним спорядженням. Сонячна піч швидше призначена для щоденного використання. Вона міцна і надійна, її підставу витримує навантаження до 40 кілограмів, користуватися нею легко і просто, що підтверджують численні відгуки мешканців різних країн.

Однак найголовніша перевага SolSource – відсутність впливу на навколишнє середовище. Підраховано, що американці, святкуючи День незалежності 4 липня в минулому році, на «маївках» з барбекю виробили за один день більше вуглекислоти, ніж багато африканських країн емітують за цілий рік. Сонячна грубка не виробляє ніяких викидів, а її компоненти повністю придатні для переробки та вторинного використання.

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button