Екологія

Глобальне потепління стало причиною зростання екстремальних штормів

Згідно з новим дослідженням NASA, зміна клімату, виражена у глобальному потеплінні та потеплінні світового океану, стане причиною масових екстремальних штормів.

У дослідженні, опублікованому в науковому журналі Geophysical Research Letters, були проаналізовані погодні дані за 15 років. Вони були отримані за допомогою атмосферного інфрачервоного зонда (AIRS) над тропічними океанами.

З’ясувалося, що екстремальні шторми (у тому числі потужні зливи на суші), як правило, відбуваються частіше при більш високих температурах морської води. Дослідники виявили, що при підвищенні температури океану на декілька градусів утворюється на 21% більше штормів.

Не секрет, що грози зазвичай відбуваються саме в теплу пору року, але нові дані дають першу кількісну оцінку зростання їх кількості, принаймні, для тропічних регіонів. Вдалося підрахувати, що до кінця століття температура поверхні океану може зрости на 5 градусів через збільшення вуглекислого газу в атмосфері.

У дослідженні наголошується, що кліматичні моделі неідеальні і не стовідсотково точні, але вони можуть стати орієнтиром для дій людства. Раніше ВООЗ повідомляла про ймовірне зростання смертності на 250 000 в рік у період з 2030 по 2050 рік з-за такого роду проблем. Однак нове дослідження вважає це «консервативною оцінкою».

Кнопка «Наверх»
Закрыть