Технології

На Одещині створять найбільшу регіональну мережу велодоріжок в Україні

У 2022 році на Одещині розпочнеться формування Великого та малого велокіл загальною протяжністю 458 км. За планом, велодоріжки мають бути побудовані вздовж основних туристичних маршрутів як у вигляді самостійних доріжок, так і у складі доріг під час їхнього ремонту.

Першою ділянкою Велокіл, в межах програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», стане веломаршрут завдовжки 27 км на відремонтованій у минулі роки ділянці курортної дороги Т-16?10 від села Шабо до Курортного.

Проєктно-кошторисна документація вже розроблена для ремонту наступних доріг з урахуванням велодоріжок: Т-16?25 КПП «Кучурган» — Біляївка — Маяки — Овідіополь та Т-16?47 Кароліно-Бугаз — Грибівка — Санжійка. Їхня загальна протяжність складе 55 км. По цих об’єктах вже ведуться тендерні процедури.

Стосовно ремонту ще однієї ділянки завдовжки 29 км на дорозі Т-16?25 від Овідіополя до села Маяки вже тривають переговори з підрядником щодо підписання договору.

Загалом велодоріжки будуть створені вздовж 9 доріг державного значення: М-14 Одеса — Мелітополь — Новоазовськ, М-16 Одеса — Кучурган, М-27 Одеса — Чорноморськ, М-28 Одеса — Южне — /М-14/, Н- 33 Одеса — Білгород-Дністровський — Монаші ??- /М-15/, Т-16?10 /Н-33/ – Приморське — Жовтий Яр — Татарбунари, Т-16?19 Біляївка — станція Вигода, Т-16?25 КПП «Кучурган» — Біляївка — Маяки — Овідіополь та Т-16?47 /Н-33/ – Кароліно-Бугаз — Грибівка — Санжійка — /М-27.

«В Україні велосипедні доріжки зустрічаються поки що дуже рідко і не утворюють транспортної мережі. Одеська область має всі шанси стати столицею велотуризму та якісної транспортної інфраструктури», — зазначили в Одеському автодорі.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button