Земля

Через рух плит дно Тихого океану зараз знаходиться глибоко під Китаєм

Сейсмологи виявили нижню частину плит літосфери, яка була піднята більш ніж на 643 км, під північним сходом Китаю.

Дослідження пояснює, що відбувається з наповненими водою тектонічними плитами, коли вони пересуваються під континентами.

Сейсмолог з Університету Райса Фенлінь Ню заявив, що в дослідженні є перші сейсмічні зображення верхньої та нижньої меж тектонічних плит, зокрема на знімках є перехідна зона мантії, яка починається приблизно в 410 км від поверхні Землі і тягнеться приблизно на 660 км.

“Багато досліджень показують, що плита насправді сильно деформується в перехідній зоні мантії, стає м’якою і легко деформується. Те, наскільки плита деформується або зберігає свою форму, має значення, коли ми пояснюємо, чи змішується вона з мантією, якщо так, то як, і який охолоджуючий ефект вона надає”, – стверджує Фенлінь Ню, Сейсмолог з Університету Райса

При зустрічі тектонічні плити стикаються і кришаться, вивільняючи сейсмічну енергію. У деяких випадках це може викликати руйнівні землетруси та цунамі, але більшість сейсмічних коливань занадто слабкі, щоб люди могли їх відчути без спеціальної техніки.

Використовуючи сейсмометри, вчені можуть вимірювати величину і місце розташування сейсмічних коливань. Оскільки сейсмічні хвилі активніші в одних породах і сповільнюються в інших, вчені можуть спостерігати за змінами в надрах, так само як лікар, за допомогою ультразвуку.

Таким чином група вчених за допомогою мережі сейсмічних станцій побудувала зображення меж затопленої Тихоокеанської плити. Вони припускають, що зараз над цією плитою знаходиться сучасний Китай. Дані про те, що яка саме плити пролягають під країною, можуть пояснити характер сейсмологічних змін.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button