Земля

Вулкани повернули до життя “Крижану Землю”

Вчені під керівництвом співробітника Саутгептонського університету Великобританії припустили, що саме довге і масштабне заледеніння Землі припинилося завдяки вулканічній активності. Подробиці результатів дослідження опубліковані в журналі Nature Geoscience.

f4e67a0fdd2307f727eecca0a79328e9

Приблизно 720-630 мільйонів років тому Землю «скувало» неосяжне царство льоду і снігу. Як встановили дослідники, в ті далекі часи на планеті був всього один континент під назвою Родинія, оточений замерзлим океаном Міровія. Температура повітря тоді могла досягати -40 °C. Вчені ведуть суперечки про структуру і зовнішній вигляд Землі в той період. Одні схильні вважати, що планета була схожа на сніжок, покритий щільною крижаною кіркою, вода під якою була відсутня. Інші допускають наявність рідкої води, прихованої під льодом. Причини настання льодовикового періоду і його завершення теж залишається спірним питанням.

Читайте також: 

Група фахівців на чолі з Томасом Героном зробила спробу розібратися, що ж повернуло Землю до життя, чому вона все-таки відтанула. Вчені провели аналіз складу древніх відкладень і зробили висновок, що в той час існувала сильна вулканічна активність. У відкладах вчені виявили палагоніт, що утворюється з вулканічної породи — гіаксоліта. На підставі цього був зроблений висновок, що потеплінням на планеті ми зобов’язані не тільки розпаду величезного континенту Родинія на кілька окремих материків, як свідчить традиційна версія, але і вулканічній активності, яка виникла в місцях розколу. Якби відділення материків відбулося без участі вулканів, картина була б іншою.

Також вченими відзначено, що підвищення температури після розпаду Родінії і зростання кисню в атмосфері стало поштовхом до розвитку багатоклітинних організмів і початку нового життя на Землі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button