Наука

Нова мідна поверхня знищує бактерії всього за дві хвилини

В університеті RMIT розробили нову мідну поверхню з унікальною структурою. Вона знищує золотистий стафілокок.

Нова мідна поверхня, яка вбиває бактерії в 100 разів швидше і ефективніше, ніж звичайна мідь. Автори розробки впевнені, що вона допоможе боротися зі зростаючою загрозою стійких до антибіотиків супербактерій. Мідний продукт є результатом спільного дослідницького проєкту університету RMIT (Мельбурнський Королівський технологічний інститут) і Австралійського національного наукового агентства CSIRO (Державне об’єднання наукових і прикладних досліджень, Австралійська державна установа. ), результати якого опубліковано в журналі Biomaterials.

Мідь вже давно використовується для боротьби з різними штамами бактерій, в тому числі з золотим стафілококом. Річ у тім що іони, що вивільняються з поверхні металу, токсичні для бактеріальних клітин. Але цей процес дуже повільний коли використовується стандартна мідь. Дослідники у всьому світі докладають значних зусиль для його прискорення.

Мідь, збільшена в 500 000 разів під растровим електронним мікроскопом, показує її крихітні нанорозмірні пори. Надано: Університет RMIT.

Унікальна пориста структура міді – ключ до її ефективності в якості швидкого знищувача бактерій. Для виготовлення сплаву використовувався спеціальний процес лиття в мідну форму, в якому атоми міді і марганцю були зібрані в певні утворення. Потім вчені видалили атоми марганцю зі сплаву, в результаті на поверхні чистої міді залишилися крихітні мікромасштабні і нанорозмірні порожнини. Такий візерунок робить поверхню супергідрофільною, тому вода лежить на ній у вигляді плоскої плівки, а не крапель. Це не тільки викликає структурну деградацію бактеріальних клітин, роблячи їх більш вразливими до іонів міді, але і полегшує їх поглинання бактеріальними клітинами.

Стандартна мідна поверхня вб’є близько 97% золотого стафілокока протягом чотирьох годин. Коли вчені помістили бактерії на спеціально розроблену мідну поверхню, то вона знищила знищили більше 99,99% клітин всього за дві хвилини. Мідна поверхня виявилася не тільки ефективніше, але і в 120 разів швидше.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button