Екологія

Через тримісячну спеку влада Китаю планує штучно викликати дощі

Цього літа хвиля спеки в Азії побила всі можливі рекорди по інтенсивності тепла, його впливу на ландшафти і населення, масштабу і тривалості.

Згідно з даними китайських метеорологів, це літо для Китаю стало найспекотнішим за всю історію спостережень з 1961 року. У деяких районах країни температура досягала рекордних 45 ° C.

Безпрецедентна спека призвела до серйозних наслідків: водосховища обміліли на половину, посіви постраждали, а заводи призупинили роботу, щоб заощадити електроенергію для житлових будинків — потреба в кондиціонерах різко зросла. На сьогодні як мінімум 819 тисяч жителів Китаю стикаються з нестачею питної води.

Щоб врятувати хоча б 75% рису, влада країни була змушена піти на крайні заходи. Посіви збираються обприскувати спеціальним “водоутримуючим” засобом, щоб обмежити випаровування вологи, а в небі — розпорошувати хімічні речовини, що викликають дощ.

Посуха закономірно позначилася на економіці країни. На тлі спеки Центральний банк Китаю знизив п’ятирічну процентну ставку на 0,15% — до 4,3%. Це рішення назвали величезним “кроком, який може принести невелике полегшення будівельному сектору і сектору нерухомості”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments