Екологія

У 2021 році ліси Землі згорали зі швидкістю 16 футбольних полів на хвилину

Всесвітній лісовий дозор повідомляє, що кількість згорілих лісів збільшилася майже вдвічі за останні 20 років.

За даними Всесвітнього лісового дозору (Global Forest Watch), в 2021-му році в світі вигоріло близько 9 млн га лісів. В цілому площа лісів, постраждалих від пожеж минулого року, можна порівняти з площею цілої Португалії. Нові дані дозволяють розмежувати втрати лісів у зв’язку з вирубкою або природною загибеллю і зникнення дерев в результаті пожеж.

“Найбільше занепокоєння викликає те, наскільки частими і сильними стали пожежі, вони мають здатність вивільняти вуглець, який зберігається в грунті» – говорить аналітик Всесвітнього лісового дозору Джеймс Маккарті.

Головною причиною лісових пожеж такого масштабу стала зміна клімату, що провокує тривалі періоди аномальної спеки, а крім того – збезлісення. Вирубка дощових лісів Амазонії призвела до зменшення вологості в регіоні, дерева сохнуть і набагато швидше горять.

Всесвітній лісовий дозор – це відкритий онлайн-додаток для моніторингу в реальному часі лісів по всьому світу. Додаток використовується в тому числі для оцінки збитку від незаконної вирубки і спалювання лісів заради розчищення сільськогосподарських угідь. У 2015 році саме завдяки цьому проекту вдалося знайти компанії в Індонезії, відповідальні за випалювання лісів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments