Головна / Екологія / Танення вічної мерзлоти може випустити 1,5 млрд тонн вуглекислого газу на рік

Танення вічної мерзлоти може випустити 1,5 млрд тонн вуглекислого газу на рік

За відомостями вчених практично половина вічної мерзлоти на Північній півкулі, мабуть, зникне до середини сторіччя. Є думка, що зони, які покриті тундрою, нагріваються більш швидше в порівнянні з іншими частинами світу.


Згідно з прогнозами, наслідки будуть катастрофічними, так як лід, що тане, протягом наступного півстоліття буде в атмосферу випускати приблизно 1,5 мільярда вуглекислого газу, а також метану на рік. У свою чергу це можна порівняти з нинішніми річними викидами від викопного палива на території США. Варто відзначити, що постійна мерзлота являє собою товсте покриття ґрунту, осаду або породи, яке залишається замерзлим більше двох років поспіль. Поверхня суші північної півкулі на 24 відсотки покрита вічною мерзлотою.

За припущеннями фахівців, вічна мерзлота зберігає в собі вдвічі більше вуглецю, в порівнянні з тим, скільки перебуває зараз в атмосфері Землі. Під час танення льоду мікроби стануть перетворювати вугілля у вуглекислий газ, а також метан. Це може підвищити температуру на один градус.