Земля

«Червоний приплив» призвів до масової загибелі морських черепах

Сумна подія сталася на пляжах південного мексиканського штату Оахака, що омивається водами Тихого океану. На даний момент відомо про загибель 292 тварин, ймовірно ця цифра збільшиться.

«Красный прилив» привел к массовой гибели морских черепах

За повідомленням природохранної прокуратури Мексики, безпосередньою причиною смерті черепах стало зараження трематодами — паразитичними плоскими червами. В черепахах вони не живуть, але, при попаданні в організм рептилії, здатні завдати їй чималої шкоди токсинами, що виділяють. Бурхливе розмноження трематод стало можливим із-за явища, що отримала в ЗМІ назву «Червоний приплив»: бурхливого цвітіння морської води через розмноження одноклітинних водоростей-динофлагелят.

Трематоди або їх личинки містяться у квітучій морській воді, у зв’язку з чим її поглинання морськими тваринами, начебто черепах, виявляється небезпечним для цих тварин. Принаймні, так сповіщає Федеральна прокуратура по захисту навколишнього середовища Мексики. Ми не дуже впевнені в правильності цієї версії, оскільки трематодам для розмноження не потрібні водорості, але черепахи, очевидно, загинули. Альтернативного пояснення у нас немає.

«Червоний приплив» на узбережжі Оахаки розпочався 25 грудня. В наступні дні на пляжах штату були знайдені загиблими 292 морські галапагоські черепахи, ще 27 вдалося врятувати. Розтин та аналізи останків загиблих тварин здійснив Мексиканський центр черепахи. Раніше таке явище було відзначено на пляжах Оахаки в 2016 році.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»