Земля

Пестициди призводять до анорексії у співочих птахів

Токсикологи показали, що пташки — білоголові зонотрихії — хворіють на анорексію через неонікотиноїдних пестицидів. В експерименті птахи втрачали в середньому 6% маси тіла і близько 17% запасів жиру протягом кількох годин. Дослідження було опубліковане в журналі Science і може допомогти пояснити драматичний спад чисельності птахів в останні десятиліття.

Неонікотіноїди захищають насіння і рослини від комах, стійких до інших пестицидів. У мозку комах вони зв’язуються з нікотин-ацетилхоліновими рецепторами, що блокує передачу нервового імпульсу і комахи-шкідники гинуть від паралічу. Проте недавні дослідження виявили, що вони можуть знищувати комах-запилювачів, таких як медоносні бджоли і джмелі. Побоювання спонукали в 2018 році Європейський Союз заборонити три з них.

Лабораторні дослідження показали, що неонікотиноїди послаблюють і дезорієнтують птахів у неволі. Екотоксиколог з Університету Саскачевану Маргарет Енг і її колеги задалися метою вивчити їх вплив на диких птахів. Для цього вчені відловили кілька десятків білоголових зонотрихій (Zonotrichia leucophrys) в канадській провінції Онтаріо, коли ті летіли з Арктики на південь США. Протягом шести годин вони містили птахів у клітках з їжею і водою. Близько дюжини птахів отримали низькі дози неоникотиноїда імідаклоприду — в кількості, рівній того, скільки вони могли б проковтнути, з’ївши трохи насіння з нещодавно посадженого поля. Ще дюжина отримала меншу дозу пестициду. Птахи контрольної групи відсиділи в клітинах нарівні з іншими.

Всім птахам поміщали на спину невеликий радіопередавач і випустили на дільницю площею 100 тис. км.кв, де 93 регулярно розташовані радіовежі відстежували позначених тварин. Результати показали, що птахи з найвищою дозою пестицидів втратили в середньому 6% маси тіла і близько 17% запасів жиру протягом кількох годин. Вони поїдали всього близько третини від раціону контрольних птахів.

Половина птахів з групи з високою дозою пестициду застрягла в Онтаріо на додаткові три дні і більше.

«Це всього кілька днів, проте всього кілька днів можуть мати значні наслідки для виживання і розмноження», — пояснює Енг.
Об’ївшися пестицидами птахам потрібно додатковий час, щоб вивести отруту з організму, знову почати їсти і відновити втрачений жир. Але прилітаючи занадто пізно, вони пропускають пік сезону для пошуку їжі, партнера і гнізда.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button