Земля

Чи варто боятися нового льодовикового періоду?

Прохолодне літо нинішнього року здивувало багатьох, адже в останні роки ми звикли до відсутності затяжної весни і досить спекотного літа. А така погода в розпал літа дивує нечасто. Але, схоже, що це тільки початок. На думку міжнародної групи вчених, світ знаходиться на порозі нового льодовикового періоду!

28-07-15-foto-600x390-1

Клімат на Землі багато в чому визначає сонячна активність. А вона до 2030-го року може відчутно знизитися – до рівня, який був у 17 столітті, за часів так званого мінімуму Маундера. Тоді замерзала вода в руслі річок Темза і Дунаю, Москва-ріка на кожні півроку покривалася льодом, а сніг на деяких рівнинах лежав цілий рік! Доказ цього – картини і гравюри того часу.

Що ж виходить – нам теж треба готуватися до глобального похолодання? Все не так очевидно. Розрахуємо: середня кількість енергії, яку приносить Сонце на землю, близько 1360 ват на квадратний метр. У 17-му столітті воно зменшилося всього на 0,4. Що нас чекає через 15 років?

Тут уже рівняння вже не виглядає таким простим. До нього додається ще один доданок – це парниковий ефект. Розчинений в атмосфері вуглекислий газ дозволяє Землі зберігати до 3 ват на квадратний метр. А це має з лишком компенсувати втрати від зменшення активності Сонця.

Але чи все ми знаємо про клімат? Можливо, є й інші фактори, які зараз недооцінюються? Фахівці поки дають обережні прогнози.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button