Земля

Рослина навчилася захищатися трупами комах

Один з видів аквілегії, поширеної в північній півкулі трав’янистої рослини, в ході еволюції навчився захищатися від гусені, що її поїдають, трупами інших комах. Про незвичайну стратегії виживання розповідають автори статті в журналі Ecology.

29-07-15-foto-600x450-1

Гусінь метеликів Heliothis phloxiphaga (сімейство нічниць) харчуються бутонами, квітками і плодами аквілегії (Aquilegia eximia). Рослина, замість того, щоб відлякувати ворогів прямо (отрутою чи іншими способами), виділяє хімічні сигнали, які залучають бабок, жуків та інших комах. Сідаючи на аквілегію, вони приклеюються на її поверхню, покриту тонкими волосками, і вмирають.

Далі трупи комах притягують падальщиків — наприклад, павуків, які також встигають з’їсти і гусінь, яка безпосередньо загрожує аквілегії. Вчені відзначають, що деякі види павуків, які ввійшли у відносини симбіозу з рослинами, навчилися до них не приклеюватися. Поки таку стратегію знайшли тільки у аквілегії виняткової, але автори статті впевнені, що вона більш поширена у світі рослин, ніж звикли думати екологи.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть