Різні цікавинки

Найбільш високооплачувані професії в світі

Ознайомтеся з рейтингом ТОП-10 найбільш дохідних і престижних напрямків на глобальному ринку праці.

Ситуація на ринку праці постійно змінюється. Професії, які 10-20 років тому були високооплачуваними і значущими, втрачають свою затребуваність. Це нормально, адже все в світі змінюється. Змінюються потреби людства, з’являються нові технології, розвивається наука. Все це безпосередньо впливає на світовий ринок праці.

29-07-15-foto-600x337-1

Хірург

Медик – дуже затребувана професія. Особливо це стосується хірургів. Щоб стати дійсно висококласним фахівцем, необхідно відучитися мінімум 10 років. Найбільш затребувані хірурги отримують близько 181 тис. доларів на рік.

Анестезіолог

Це не просто лікар, який на час операції «присипляє» пацієнта. Насправді така професія дуже відповідальна. Від кваліфікації і досвідченості анестезіолога часто залежить життя людини. Такий працівник – далеко не остання людина в операційній. Максимальна річна зарплата цього фахівця досягає 162 тис. доларів.

Управлінець вищої ланки

Це можуть бути президенти асоціацій, генеральні та виконавчі директори. Подібні посади в будь-якій організації вважаються ключовими, адже людина відповідає за прийняття важливих рішень і керівництво персоналом. Природно, подібна відповідальність повинна добре оплачуватися. Так, максимальна річна зарплата управлінця досягає 135 тис. доларів.

Пілот

Така професія здавна оспівується в піснях і віршах. Вона одна з найбільш високооплачуваних, адже повітряний транспорт залишається як і раніше затребуваним. Управління літаками – це дуже відповідальна і складна задача. Пілот повинен доставити пасажирів і вантаж у цілісності, слідуючи заявленому маршруту. Більше того, він повинен приймати важливі рішення в непередбачених ситуаціях. Людина, яка вибрала таку професію, має витримку, сміливість і рішучість. Максимальна річна зарплата пілота становить 134 тис. доларів.

Стоматолог

За статистикою сьогодні попит на послуги стоматологів перевищує пропозицію в 4 рази. Хоча кількість стоматологічних центрів у всьому світі постійно зростає, дану нішу можна назвати повністю зайнятою. Приблизно 10 років тому ця професія вважалася переважно чоловічою, однак сьогодні багато жінок обирають для себе кар’єру стоматолога. Максимальна річна зарплата такого спеціаліста становить 132 тис. доларів.

Аналітик ринку

Ні для кого не секрет, що продаж та купівля різної продукції є одним із способів заробітку. Звичайно, це потрібно робити з розумом. Аналітики ринку знають все про купівлю-продаж. Вони збирають, а потім ретельно аналізують інформацію. Одне з їхніх завдань – це прогнозування ситуації на ринку. Такі дані завжди дуже важливі для великих бізнесменів. Максимальна річна зарплата аналітиків становить 111 тис. доларів.

Юрист

Багато великих компаній намагаються дотримуватися всіх норм чинного законодавства. На жаль, реалії такі, що нормативна база часто змінюється. Щоб не вийти за межу, організації наймають одного юриста або цілий відділ. Найдосвідченіші і висококваліфіковані фахівці заробляють 110 тис. доларів на рік.

IT-фахівець

У сучасному світі високо цінується інформація та комп’ютерні технології. У всьому цьому відмінно розбираються саме IT-фахівці. Ці працівники захищають дані від витоку, не дають зламувати сайти, відбивають вірусні атаки, розробляють нове ПЗ. Завдяки кращим фахівцям наше повсякденне життя спрощується з кожним днем. Саме з цієї причини максимальна річна зарплата представників цієї професії може досягати 105 тис. доларів.

Варто відзначити, що попит на IT-послуги постійно зростає. Все більша кількість компаній потребує грамотних програмістів, розробників і системних адміністраторів. Можливо, вже через пару років IT-фахівець просунеться в рейтингу найбільш високооплачуваних професій. Тим паче, що з розвитком інтернету на рейтинги не тільки професій мають вплив і прості люди, які з допомогою http://toplyst.me – сервісу народного голосування, можуть створювати свої рейтинги найцікавіших та найоригінальніших професій.

Менеджер з реклами

Сьогодні на ринку помітна явна конкуренція між компаніями-виробниками різного масштабу. Не кожна організація здатна втриматися на плаву. Виготовлення якісної продукції для цього недостатньо. Потрібна хороша реклама і продумана маркетингова стратегія. Досягти успіху і залучити максимальну кількість клієнтів може тільки висококваліфікований менеджер з реклами. Максимальна річна зарплата цього фахівця становить 100 тис. доларів.

Селекціонер і генний інженер

Сьогодні проблема голоду в усьому світі стоїть дуже гостро. Так склалося, що максимальний приріст населення відзначається в слаборозвинених країнах, де спостерігається нестача продовольства. Саме з цієї причини дуже важливо підвищувати продуктивність культур. Так, нові сорти кукурудзи, виведені недавно, допомогли врятувати чимало жителів Африки. Ось тому досвідчені селекціонери разом з генними інженерами отримують до 97 тис. доларів на рік.

Звичайно, з часом цей список зміниться. Деякі професії, наприклад, хірург, IT-фахівець, аналітик і селекціонер, напевно збережуть свої позиції. Експерти запевняють, що вже в найближчому майбутньому підвищиться затребуваність інженерів, нано-технологів і екологів. Відповідно, ці професії стануть одними з найбільш високооплачуваних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button