Людина

Чи викликають мобільники і мікрохвильовки рак мозку

Нова робота європейських вчених, що представляють Барселонський інститут глобальної охорони здоров’я, дала відповідь на питання про зв’язок раку мозку з електромагнітним випромінюванням від різних ґаджетів, пише журнал International Environment. Відповідь дослідників така: такого зв’язку не існує.


«Безліч сучасних приладів випромінюють електромагнітні хвилі, але всупереч відомій думці мобільні телефони, мікрохвильові печі не становлять небезпеки з точки зору виникнення пухлин мозку», – заявили фахівці.

Зауважимо, що їхня робота – це найбільше на сьогодні дослідження, в якому аналізувався зв’язок між електромагнітним випромінюванням і онкологічними захворюваннями мозку. У цьому проекті були враховані дані жителів семи країн, які працюють у сферах телекомунікації та радіолокації. Вчені аналізували медичні відомості про первинні ракові захворювання 4000 чоловік у співвідношенні з частотою використання ними мобільних телефонів. Ці дані зіставлялися з інформацією про людей, що не хворіють на рак (5000 осіб).

В результаті ніякої залежності між виникненням раку мозку від випромінювання мобільних телефонів та інших побутових приладів вченими виявлено не було.

Втім, кажучи про те, що спілкування по мобільнику і використання мікрохвильовок не призводять до появи пухлин мозку, іспанські дослідники відзначають: якщо вплив електромагнітного випромінювання від цих приладів тривалий, в його безпеці вже можна засумніватися. Наприклад, серед учасників дослідження, які найбільше піддавалися електромагнітному випромінюванню, дійсно спостерігався підвищений ризик раку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button