Людина

Вчені: Антидепресанти знижують здатність до співпереживання

Здатність співпереживати іншим не втрачається при депресивних станах, однак, при прийомі антидепресантів ця якість може зазнати змін. Вчені досліджували цей аспект за допомогою спостереження за пацієнтами до прийому препаратів і після.

Емпатія розвивається в ранньому віці в процесі спілкування з оточуючими людьми. Вона може різнитися також в залежності від деяких фізіологічних особливостей організму, таких як анатомічна форма головного мозку, його стан, або ж від генетичної схильності до психічних захворювань.

Існують різні дослідження, які розповідають про емпатії людини, хворого депресією. Але дані сильно різняться з-за різниці в методах дослідження, вимірювання, відсутність різноманітності вибірки.

Австрійські вчені провели своє дослідження з даної тематики. Вони показували випробуваним, що страждають від депресії, відео людини, який в навушниках слухає неприємні для нього звуки, і попросили описати свої емоції, що виникли в процесі перегляду. Експеримент було проведено двічі – до початку медикаментозного лікування і після нього. Отримані результати вказали на зниження рівня емпатії після прийому антидепресантів. Також був заміряний рівень власної чутливості випробовуваних до болю. Цей показник залишився без змін.

Кнопка «Наверх»
Закрыть