Земля

Чи зможемо ми передбачати погоду на 10 років вперед?

Прогнозування погоди, як відомо, річ дуже складна (і невдячна), але вчені застосовують новітні комп’ютерні технології, щоб зробити процес більш точним. Використовуючи величезну кількість даних, вони сподіваються, що зможуть прогнозувати можливі погодні умови з більшою визначеністю.


Якщо їх зусилля виявляться успішними, це може дозволити метеорологам заздалегідь передбачати важливі події, не лише в найближчому майбутньому, але, навіть, і на десятиліття. Це може мати величезний потенціал для порятунку людських життів у випадку екстремальних погодних умов, таких як урагани, посухи та повені.

Експерти з Австралійського бюро метеорології використовують комп’ютерне моделювання для аналізу величезного обсягу інформації про клімат планети. Вони спираються на новий метод прогнозу погоди, званий «ансамблем прогнозування», який дає ряд можливих результатів. Це дозволяє моделювати різні умови, що дає найбільш ймовірний результат.

Ввівши якомога більше деталей у свою систему, включаючи ряд різних прогнозованих сценаріїв зміни клімату, команда сподівається, що зможе прогнозувати погоду на десятиліття в майбутньому. І в світі, який, як очікується, незабаром буде страждати від більш екстремальної погоди, викликаної зміною клімату, така система може врятувати мільйони життів, запропонувавши раннє попередження. В даний час деталізовані прогнози погоди можуть тривати тільки до місяця. Але їх точність зменшується приблизно через тиждень.

Щоб перевірити точність прогнозів системи, австралійська команда порівнювала передбачення моделі, засновані на реальних погодних явищах за останні 100 років; з результатами, які відбулися насправді.
Згідно з даними, модель робить правильні висновки, це може означати появу нового надійного методу довгострокового прогнозування погоди.

Сучасний метод прогнозування погоди істотно не змінився з 1920-х років

В 1917 році британський математик Льюїс Фрай Річардсон, працюючи в групі синоптиків на Західному фронті під час Першої світової війни, вирішив поліпшити існуючі на той час методи прогнозу погоди.
Він розробив чисельний процес, який використовував дані, зібрані зі всієї земної кулі, щоб передбачити майбутню погоду, свій метод він опублікував у 1922 році.

І хоча зібрані сьогодні дані більш складні і різноманітні, основний принцип, який створив Річардсон, все ще зберігається. І про умови: експерти використовують комп’ютерне моделювання для аналізу чотирьох петабайт інформації. Це стільки, скільки можна було б зберігати на жорстких дисках восьми мільйонів ноутбуків. Для аналізу цих даних необхідна потужність обробки, еквівалентну 20 тисячам ноутбуків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button