Земля

Одна з найвідоміших панд у світі померла. Вона була символом миру двох країн

З серпня 2022 року ветеринари намагалися врятувати тварину від онкології. Однак в результаті лікарі прийшли до висновку, що захворювання викликало незворотні процеси в мозку тварини.

Туан Туан, одна з двох гігантських панд, подарованих Тайваню з Китаю, померла в суботу після нетривалої хвороби, повідомили в зоопарку Тайбея.

Причину смерті в зоопарку не повідомили, але раніше стало відомо, що у панди, імовірно, була злоякісна пухлина головного мозку. Повідомлення про це з’явилися в серпні. На початку цього місяця влада Китаю направила пару експертів на Тайвань, щоб допомогти з лікуванням тварини. Панді зробили комп’ютерну томографію мозку під глибоким наркозом. Результати обстеження показали, що стан тварини необоротний.

Керівництво зоопарку Тайбея прийняло рішення приспати панду. На момент смерті їй було 18 років. Влада Тайваню вже повідомила, що у зв’язку зі смертю панди в країні буду проведені траурні акції.

Туан Туан і її “подруга” Юань Юань — подарунок зоопарку Тайваню. Китай зробив цей дружній жест у 2008 році, коли відносини між двома країнами були теплішими. Дві держави ворогують після громадянської війни в 1949 році. Обидві панди народилися в Китаї в 2004 році і встигли народити пару дитинчат в Тайвані.

Середня тривалість життя панд в дикій природі становить 15-20 років, а під опікою людини — 30 і більше років.

Китай відправляє панд за кордон на знак доброї волі, але зберігає право власності на тварин і будь-яких дитинчат, яких вони народять. Неофіційний національний талісман, ці тварини родом з південно-західної частини країни, рідко розмножуються і харчуються майже виключно бамбуком.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments