Головна / Людина / Чим небезпечний для здоров’я перегляд серіалів?

Чим небезпечний для здоров’я перегляд серіалів?

Вже який рік серіали на рівних змагаються з кінотеатрами, і все підвищують якість зйомки. Але, як з’ясували медики, можливо, варто дозувати перегляд серіалів і не сидіти годинами перед екраном.

 

Як відомо, багато глядачі дивляться серіали не з окремих серій, а відразу цілими сезонами (і компанії, на зразок Netflix, які випускають сезон разом, цьому активно допомагають). Для цього існує окремий термін — binge-watching. Але як показує дослідження з університету Міннесоти, якщо у вас є така звичка, краще її переглянути.

Проаналізувавши дані 15 000 чоловік, медики з’ясували, що у тих, хто сидить перед екраном довго ризик утворення тромбозу як в кінцівках, так і в легенях, на 1,7 рази вище, ніж у тих, хто не настільки багато сидить перед телевізором або комп’ютером.

Небезпека криється в довгій нерухомості і обмеження циркуляції крові, при цьому вона не усувається, якщо в інший час робити вправи або піднімати тяжкості.

У дослідженні брали участь 15150 дорослих старше 24 років, яких поділили на 4 групи: тих, хто рідко дивиться телевізор, іноді, часто і дуже часто.

«Навіть ті люди, які регулярно займаються фізичною активністю, не повинні ігнорувати небезпеку тривалого перегляду телевізора», — говорить доктор Ясухіко Кубота, глава дослідження. Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of Thrombosis and Thrombolysis.