Фото

Проліт над північним полюсом астероїда Бенну

Пролет над северным полюсом астероида Бенну
Представлена анімація складена з фотографій, зроблених встановленого на борту апарату OSIRIS-REx камерою MapCam. На ній зображений північний полюс астероїда Бенну (101955 Bennu). Через обертання астероїда навколо своєї осі, відстань до його центру на анімації змінюється з 11.4 до 9.3 км.

Пролет над северным полюсом астероида Бенну

Вихідні знімки були отримані 4 грудня в рамках першого з п’яти запланованих прольотів OSIRIS-REx полюсів та до екватора астероїда. Вони необхідні для детального картографування поверхні тіла і збору даних про його гравітаційне поле.

Пролет над северным полюсом астероида Бенну

31 грудня OSIRIS-REx здійснить маневр, який виведе станцію на постійну орбіту навколо Бенну. Вона буде пролягати на відстані 1.4 — 2 км від центру небесного тіла. З урахуванням того, що діаметр астероїд становить всього 500 м, стане найменшим об’єктом Сонячної системи, навколо якого обертається земний посланець.

У загальній складності, OSIRIS-REx проведе в гостях у Бенну понад двох років. Станція вивчить мінеральний склад поверхні астероїда, його внутрішню будову, гравітаційне поле, а також виміряє ефект Ярковського, який може впливати на орбіти навколоземних астероїдів. Також OSIRIS-REx візьме пробу речовини Бенну. У березні 2021 року OSIRIS-REx ляже на зворотний курс до Землі. Згідно з планом місії, капсула з астероїдною речовиною повинна буде здійснити посадку на полігоні в штаті Юта 24 вересня 2023 року.

Кнопка «Наверх»