Головна / Земля / Людина почала винищувати ліси 45 тисяч років тому

Людина почала винищувати ліси 45 тисяч років тому

Людина почала винищувати ліси нашої планети вже 45 тисяч років тому, з’ясувала міжнародна команда дослідників під керівництвом вчених з Інституту еволюційної антропології товариства Макса Планка (Німеччина).


Щоб прийти до цього висновку, біологи порівняли сучасні тропічні ліси з даними археологічного літопису. Вчені звертали особливу увагу на вплив, який на лісові масиви давнину чинили люди — мисливці, збирачі, хлібороби, мешканці перших міст.

Виявилося, що вид Homo Sapiens досить активно і різноманітно взаємодіяв з лісами. Люди навмисно випалювали ділянки лісових систем, цілеспрямовано знищували деякі види рослин і тварин. До представників фауни, що зник через людину, відносяться наземні лінивці, лісові мастодонти і великі сумчасті. Винищення цих видів сталося в епоху пізнього плейстоцену.

Человек начал истреблять леса 45 тысяч лет назад
Вимирання великих тварин не пройшло безслідно. Змінилася щільність лісів, рослини змінили місця зростання і способи розмноження, став іншим життєвий цикл лісової підстилки. Ехо метаморфоз багатотисячолітньої давнини докотилося до сьогоднішнього дня.

Дослідження важливо для розробки заходів щодо збереження унікальності і різноманітності тропічної флори і фауни. Вчені відзначають, що глибокими знаннями про ліси можуть поділитися аборигенні народи, які в них проживають. І ця інформація може нести практичну користь, адже за останні 8 тисяч років людина знищила майже 50 % лісів планети.