Земля

Людина почала винищувати ліси 45 тисяч років тому

Людина почала винищувати ліси нашої планети вже 45 тисяч років тому, з’ясувала міжнародна команда дослідників під керівництвом вчених з Інституту еволюційної антропології товариства Макса Планка (Німеччина).


Щоб прийти до цього висновку, біологи порівняли сучасні тропічні ліси з даними археологічного літопису. Вчені звертали особливу увагу на вплив, який на лісові масиви давнину чинили люди — мисливці, збирачі, хлібороби, мешканці перших міст.

Виявилося, що вид Homo Sapiens досить активно і різноманітно взаємодіяв з лісами. Люди навмисно випалювали ділянки лісових систем, цілеспрямовано знищували деякі види рослин і тварин. До представників фауни, що зник через людину, відносяться наземні лінивці, лісові мастодонти і великі сумчасті. Винищення цих видів сталося в епоху пізнього плейстоцену.

Человек начал истреблять леса 45 тысяч лет назад
Вимирання великих тварин не пройшло безслідно. Змінилася щільність лісів, рослини змінили місця зростання і способи розмноження, став іншим життєвий цикл лісової підстилки. Ехо метаморфоз багатотисячолітньої давнини докотилося до сьогоднішнього дня.

Дослідження важливо для розробки заходів щодо збереження унікальності і різноманітності тропічної флори і фауни. Вчені відзначають, що глибокими знаннями про ліси можуть поділитися аборигенні народи, які в них проживають. І ця інформація може нести практичну користь, адже за останні 8 тисяч років людина знищила майже 50 % лісів планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button