Земля

В організмі людини знайшли гени грибів і вірусів

У клітинах організму людини міститься близько 145 генів, що перестрибнули туди від бактерій, інших одноклітинних організмів, а також вірусів. Нове дослідження, опубліковане в журналі Genome Biology, надало масу доказів того, що в міру еволюції в клітини тварин потрапляють гени інших форм життя. Коротко зміст статті викладає Science News.

1-14-03-2015-600-450

Горизонтальний перенос генів (передача інформації не від батьків до дітей, а сусідам) — звичайна справа серед бактерій та інших одноклітинних. Так організмам простіше придбати опірність до антибіотиків — взявши собі набір генів, який кодує цю властивість. Однак у здатність чужорідних генів потрапляти в клітини вищих тварин вірили далеко не всі.

Аластер Крісп (Alastair Crisp) з Кембриджу і його колеги проаналізували геноми 40 видів тварин: від мух-дрозофіл і рибок даніо-реріо до горил і людини. Кожному гену вчені шукали в базах даних схожі на нього гени як тварин, так і більш примітивних форм життя (рослин, грибів, бактерій і вірусів). Завжди, коли ген опинявся ближче до останніх, вчені розглядали його більш докладно.

[ads2] В цілому дослідники виявили сотні генів, які, скоріш всього, потрапили в організм тварин з інших царств живої природи. У людини таких генів знайшлося 145.

Ці гени вже давно вкоренилися, і грають стабільні ролі в обміні речовин, імунних реакціях і базових біохімічних процесах. Однак розуміння того, як і коли ці гени потрапили від примітивних істот до людини, потребують окремого дослідження.

Читайте також: Навколишнє середовище впливає на імунітет сильніше, ніж гени

Тим не менш, не всіх біологів переконали висновки Криспа. Наявність подібних генів в далеких один від одного істотах можна пояснити не тільки горизонтальним переносом, але і випадковим збереженням спадщини, отриманого від невідомого далекого предка, вважає Джонатан Айзен (Jonathan Eisen) з Каліфорнійського університету в Девісі.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть