Людина

Чоловіки можуть схуднути за допомогою сексу! Що робити жінкам?

З’явилися дані про те, що «гормон любові» окситоцин сприяє зниженню ваги! Як любити, щоб худнути?

У ході дослідження вчені застосовували назальну форму синтетичного препарату гормону окситоцину. Виявилося, що дане лікування сприяє зменшенню калорій, зокрема, за рахунок зниження споживання жирної їжі.

Гормон окситоцин відповідає за утворення прихильностей між людьми і виділяється під час обіймів, поцілунків, іграшки, а також під час тримання за руку, процесу пологів і грудного вигодовування. Лікарі використовують цей гормон для стимуляції пологів, зупинки кровотечі після них, а також підвищення лактації у годуючих жінок.

Більш ранні роботи на тваринах показали, що окситоцин бере участь у регуляції харчування. Проте вплив цього гормону на апетит і споживання їжі у людини залишалося неясним.

Кому і навіщо пшикали окситоцин?

У даному дослідженні взяли участь 25 чоловіків, з яких 12 страждали надмірною вагою або ожирінням. Середній вік випробуваних склав 27 років. Учасники використовували назальний спрей з окситоцином і пустушку, причому ніхто не знав, що саме він отримує.

Після першого «пшику» в ніс чоловіки замовляли собі сніданок з меню, і їм приносили подвійну порцію обраної страви. Після дослідники оцінювали, як багато з’їв кожен з учасників.

Наступного разу процедура повторювалася, однак ті, хто раніше отримав справжній преапарат, отримали плацебо, і навпаки.

Вчені підрахували, що після «пшику» окситоцином в ніс чоловіка з’їдали в середньому на 122 ккал менше. Крім того, вони не смакували жирну їжу, в середньому вони споживали на 9 грам жиру (80 ккал) менше.
Автори кажуть, що поки що механізм впливу окситоцину на апетит залишається неясним.

Однак фахівці не врахували низку деталей. Вчені не взяли до уваги, як голодні були ті чи інші учасники перед випробуванням. Крім того, у дослідженні брали участь жінки, і вплив окситоцину на їх харчування невідомо. Варто відзначити, що в роботі взяли участь лише 25 добровольців.

У ході дослідження у чоловіків не було виявлено побічних ефектів, однак відомо, що у жінок окситоцин викликає скорочення матки і, у рідкісних випадках, нудоту, блювоту, алергічний дерматит і головний біль.

Що далі?

Однак незважаючи на всі недоліки, результати дослідження мають широкі перспективи. Так як окситоцин виділяється у ході спільних дій з близькими, наприклад, прийому їжі, фахівці можуть рекомендувати їсти разом з приємними нам людьми, щоб знизити ризик переїдання.

На даному етапі необхідна подальша робота, щоб з’ясувати вплив окситоцину на схуднення, а також його роль при ожирінні і діабеті, а також можливі небажані психосоціальні ефекти.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button