Людина

Вчені: прослуховування Моцарта активізує мозкову активність

Музика допомагає відпочити, розслабитися або знайти сили для нових відкриттів і досягнень, вона лікує і покращує настрій. Для багатьох з нас знайомство з музикою починається зі звуків творів великого генія – Вольфганга Амадея Моцарта. Творчість австрійського композитора XVIII століття не раз ставала об’єктом дослідження психологів і медичних фахівців. Кожен раз вчені були вражені ефектом, який має на людину «сонячний композитор» Моцарт.

Вчені: прослуховування Моцарта активізує мозкову активність

Музика Моцарта розвиває інтелект

Дослідники провели такий досвід. Вони змусили одну групу щурів слухати протягом 12 годин Сонату до мажор Моцарта, другу – блазень, третю – тишу. Потім всі три групи щурів повинні бути пройти лабіринт. Виявилося, що щурі, які долучилися до творів великого композитора, на 27 % швидше і на 37 % безпомилковіше проходили до мети через експериментальний лабіринт.

Не обійшлося і без експериментів над студентами. Три групи молодих людей під час проходження тесту одягли навушники. В однієї групи навушники не працювали і вони слухали тишу. Друга група студентів слухала аудіокнигу. Третя – сонату Моцарта. Середній результат по тесту в різних групах бентежить: студенти, що вирішували тест в тиші, виконали його в середньому на 14 %. Ті, кому заважала аудіокнига, виконали тест на 11 %. Студенти, які під час тестування насолоджувалися музикою Моцарта, виконали завдання на 62%. Виходить, що прослуховування Моцарта покращує інтелектуальні показники більш ніж в 4 рази!

Прослуховування Моцарта активізує мозкову активність

Вчених також цікавила реакція людського мозку на звуки музики Моцарта. Тести показали, що будь-яка музика впливає на людський мозок: вона збуджує ділянки, що відповідають за слух, емоції. Але тільки музика Вольфганга Амадея Моцарта активізує практично всю кору головного мозку. Діяльність кори головного мозку пов’язана з мисленням і пам’яттю, інтелектуальним рівнем людини. Прослуховування музики Моцарта також впливає на розвиток просторового мислення і математичних здібностей дитини.

Твори Моцарта лікують

Музика Моцарта допомагає при лікуванні дислексії, заїкання, порушень пам’яті, аутизму, епілепсії, хвороби Альцгеймера. Вчені деяких країн переконані, що музика Моцарта знижує ранню дитячу смертність і допомагає в лікуванні неврологічних і психічних захворювань, компенсує порушення і затримки розвитку мови і слуху.

Отже, які ж твори Моцарта варто послухати з малюком?

Під час активних ігор:

1. Pa – pa – gena ! Pa – pa – geno! (арія з другого акту «Чарівної флейти »). Грайлива енергійна мелодія підніме і вам, і вашому малюку настрій.
2. Концерт для валторни з оркестром № 4 (Третя частина). Створить позитивний настрій і ненав’язливо задасть живий ритм для ігор дитини.
3. Одруження Фігаро (Увертюра). Рвучка, швидка мелодія захопить увагу дитини і розважить її.
4. Серенада № 13 (Eine Kleine Nachtmusik). Всім знайома мелодія, при перших же звуках якої починає радісно битися серце.
5. Соната для фортепіано № 11 (Третя частина). Активна життєрадісна мелодія для веселих рухливих ігор.

Перед сном:

1. Концерт для фортепіано № 21 (Друга частина). Ідеальна для релаксації мелодія, яка обов’язково сподобається і вам, і малюкові.
2. Концерт для флейти та арфи (Друга частина). Приємна, делікатна казкова мелодія для відходу до сну.
3. Концерт для фортепіано № 20 (Друга частина). Розмірена, гармонійна мелодія заспокоїть дитину і налаштує її на відпочинок.
4. Ave Verum Corpus. Католицький кант наповнений світлими емоціями і дарує відчуття спокою.
5. Концерт для гобоя до мажор (Друга частина). Ця музика дивно заспокоює і гармонізує.

Натхнення: www.krokha.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button