Наука

Вперше в історії розвитку ШІ робот став ватажком зграї живих істот

Фахівці з ШІ зі Швейцарії провели унікальний експеримент, підсадивши в акваріум мініатюрного робота, який незабаром зайняв місце ватажка зграї акваріумних рибок.

Робототехніки з Швейцарії провели унікальний експеримент з несподіваними результатами. Фахівці запрограмували 7-сантиметрового робота мімікрувати під водних мешканців акваріума, в даному випадку це були рибки даніо. Експерти виконали чимало роботи, щоб мініатюрний ШІ зміг на зразок рибок маневрувати у воді, змінювати напрямок під час плавання, підтримувати потрібні ритми в русі, вібрувати.

Спочатку робот просто спостерігав за рибками, потім, згідно з програмування, став наслідувати їх звичкам і без намаги вклинився в зграю рибок. Однак незабаром сам ускладнив собі завдання і став чинити вплив на рибок, задаючи тон напрямом плавання. Таким чином, вперше в історії розвитку ШІ живі істоти не тільки взяли робота за свого родича, але і зробили його лідером у зграї.

Експерти вважають, що це справді революційне відкриття допоможе в майбутньому промисловій риболовлі, коли робот буде приводити зграї риб прямо в сіті. Однак багатьох лякає ця здатність штучного інтелекту до самонавчання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments