Людина

Маленькі хлопчики воліють грати з ляльками

diti_ta_ihrashky_resizedДослідники з Університету Західного Сіднея встановили, що хлопчики воліють грати з іграшками, які мають обличчя, а зовсім не з машинками і вантажівками. Це вдалося з’ясувати в ході експерименту: 4 – 5 -місячним хлопчикам показали картинки, на яких були зображені люди і ляльки, а також машини: живі та іграшкові. Експерти спостерігали за тим, як дітки дивляться на ці об’єкти. Виявилося, що увага малюків найдовше затримувалося на картинках ляльок і вже в другу чергу – на машинках. Попереднє дослідження, опубліковане в журналі «Експериментальна дитяча психологія», показало, що у дівчаток такі ж переваги у виборі іграшок. «Як би дивно це не звучало, адже ми звикли купувати дівчаткам ляльки, а хлопчикам – машинки, насправді хлопчики вибирають ляльки», – заявила головний автор роботи, доктор Паола Ексудеро.

Незважаючи на це, кілька інших досліджень представили протилежні результати: дівчатка тяжіють до іграшок з людським обличчям, а хлопчики – до транспорту і конструкторам. Однак там експерти спостерігали за дітьми у віці 3 років. На думку Ескудеро, різниця результатів пояснюється тим, що в 3 роки на дітей вже впливають соціальні стереотипи, крім того, вони активно розвиваються фізіологічно і розумово. А в п’ять місяців малюк – це свого роду чистий аркуш, всі його реакції більш природні. Доктор Ескудеро говорить, що необхідно провести ще кілька експериментів, щоб зрозуміти, як змінюється світосприйняття дітей в проміжку між 5 місяцями і 3 роками, що впливає на їх вибір іграшок.

Виробники іграшок тим часом теж проводять свої дослідження. Наприклад, англійська компанія Arklu в ході опитування серед батьків з’ясувала, що багато дорослих вважають, що іграшки здатні впливати на майбутнє дитини. Більше 50% тат і мам висловили таку думку. На їх погляд, іграшки, в які діти грають в ранні роки, визначають вибір освіти і професії, а також формують спосіб життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button