Людина

Доброта прикрашає людей

Якщо людина хороша, вона здається іншим привабливою, тому доброта – окраса людей, переконалися в ході дослідження вчені з китайського Гуачонзького університету, повідомляє Мignews.

07-11-14-foto-cikavosti550x383-1

Вчені залучили до свого експерименту 120 чоловіків і жінок. Їх розділили на три групи і попросили кожного учасника дати оцінку 60 фотографіям незнайомців і незнайомок. Зображені на фото люди мали нейтральний вираз обличчя.

Три тижні потому добровольцям запропонували ще раз переглянути ці самі фотографії. Однак цього разу для учасників з першої групи до фото додали перелік позитивних рис кожного з осіб, таких як доброта, чесність і т.д. Друга група отримала фото з вигаданими списками негативних рис. Третій групі дали фотографії без коментарів.

Читайте також: Людина може померти від розбитого серця

Якщо під час першої частини експерименту всі три групи оцінили привабливість незнайомців приблизно однаково, то друга частина вже показала інші результати. Першій групі люди, зображені на фото, здалися гарнішими, ніж третій. Друга група, яку запевнили, що на знімках люди злі, жадібні і нечесні, виставила їх зовнішності низькі оцінки.

“Ми з’ясували, що добре обличчя – красиве, оскільки людина сприймає бажані риси (інших) як зовнішню привабливість”, – зазначили вчені, назвавши це “ефектом німба”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button